Kur Donald Trump fliste për Nënën Terezë (Video)

Presidenti i ri i zgjedhur i Shtetëve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka lartësuar kountributin e shqiptarës Anjezë Gonxhe Bojaxhiu të njohur ndryshe si “Nëna Terezë”.

Periskopi.com Lajme

Trump ka thënë se ajo ishte një grua e shenjtë dhe e devotshme.

“Nënë Tereza përfaqësuesja më e mirë e të gjithë neve.  Ajo ishte një grua e shenjtë dhe të devotshëm dhe unë mendoj se është e mrekullueshme të shohesh katolikët në të gjithë botë duke e nderuar kontributin e saj të madh”, ka shkruar Trump në një postim në faqen e tij zyrtare në rrjetin social Facebook.

Më poshtë ju sjellim edhe një video në të cilën ai ka folur për Nënë Terezën./GazetaBlic.com/