Kur Dafina Zeqiri ishte pa stil dhe vishej me saten (Foto)

Periskopi.com Showbiz

Konsiderohet si një nga këngëtaret më me stil, që tenton ta imponoj me të madhe modën amerikane, avangarde. Por, a ishte gjithmonë kaq “stylish” Dafina?

Në fillimet e saj, Dafina Zeqiri nuk dukej fare mirë. Kishte zë, talent, por nuk konsiderohej si e ardhmja e muzikës, pasi i mungonte stili, madje edhe pamja e jashtme.

U deshën një mori ndërhyrjesh që ajo të arrinte në piedestal e ta fitonte statusin që e gëzon sot, shkruan “Kosovarja”.

Këngëtarja që tani jeton në Amerikë, e që po synon karrierë ndërkombëtare, po bënë përpjekje të vazhdueshme për ta gjetur vendin e saj në tregun e muzikës botërore, por deri më tani përpjekjet nuk po japin rezultat.

Dafina Zeqiri arriti të bashkëpunonte edhe me French Montana në këngën me titull “Four Season”, por suksesi i projektit ishte i zbehtë, shkruan “Kosovarja”.