Kur bukuria nuk njeh moshë: Divat e Hollywoodit që janë më të bukura se në rininë e tyre

Prej dekadash ato janë në qendër të vëmendjes mediatike për talentin e tyre në aktrim dhe muzikë, por edhe për faktin se nuk “njohin” moshë.

Periskopi.com Showbiz

Shumë yje si Jennifer Lopez, apo Susan Sarandon, duket se nuk dinë të plaken.

Nëse u hedh një sy fotove të tyre të dy apo tre dekadave më parë, dhe shikon ato të sotmet, ndryshimi është veçse për mirë.

Ashtu si vera, edhe ato bëhen më të mira me kalimin e verës. Por cilat janë yjet e Hollivudit që sfidojnë moshën?

Në galerinë e fotove ju sjellim 15 yje të muzikës apo filmit që ende ruajnë freskinë dhe bukurinë e tyre përpos viteve që kalojnë.

Kate Winslet, 22 dhe 40 vjeçKate Winslet, 22 dhe 40 vjeç

Juliane Moore, 25 dhe 55 vjeçJuliane Moore, 25 dhe 55 vjeç

Charlize Theron, 22 dhe 40 vjeçCharlize Theron, 22 dhe 40 vjeç

Gillian Anderson, 26 dhe 47 vjeçGillian Anderson, 26 dhe 47 vjeç

Carrie-Anne Moss, 32 dhe 48 vjeçCarrie-Anne Moss, 32 dhe 48 vjeç

Angelina Jolie, 22 dhe 40 vjeçAngelina Jolie, 22 dhe 40 vjeç

Jennifer Aniston, 28 dhe 47 vjeçJennifer Aniston, 28 dhe 47 vjeç

Sophia Loren, 27 dhe 81 vjeçSophia Loren, 27 dhe 81 vjeç

Jennifer Lopez, 28 dhe 46 vjeçJennifer Lopez, 28 dhe 46 vjeç

Cameron Diaz, 24 dhe 43 vjeçCameron Diaz, 24 dhe 43 vjeç

Susan Sarandon, 38 dhe 69 vjeçSusan Sarandon, 38 dhe 69 vjeç

Helen Mirren, 25 dhe 70 vjeçHelen Mirren, 25 dhe 70 vjeç

Catherine Zeta-Jones, 29 dhe 46 vjeçCatherine Zeta-Jones, 29 dhe 46 vjeç

Eva Mendes, 30 dhe 42 vjeçEva Mendes, 30 dhe 42 vjeç

Gwyneth Paltrow, 26 dhe 43 vjeçGwyneth Paltrow, 26 dhe 43 vjeç