Kualifikohen edhe pesë skuadra në fazën e eliminimit direkt në ‘Champions’

Sonte janë zhvilluar 8 ndeshje në Ligën e Kampionëve në kuadër të xhiros së pestë.

Periskopi.com Sporti

Ndërsa, sonte kanë siguruar kualifikimin tutje edhe pesë skuadra drejt fazës së 1/16-tës së finales.

Real Madridi dhe Dortmundi siç pritej kaluan grupin e tyre, Monaco mposhti Tottenhamin dhe siguroi kualifikimin, Leicesteri veçse kishte siguruar kualifikimin një xhiro më parë, teksa edhe Juventusi e arriti këtë sonte.

Vlen të theksohet se Leicester City sot pësoi golin e parë në Ligën e Kampionëve pasi në 4 ndeshjet e para nuk kishte pësuar asnjë gol.