Konjufca jep të dhëna të reja, thotë se Dehari kishte gërvishtje në qafë e nuk u raportuan

Shefi i Grupit Paralamentar të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca ka dhënë informata të reja në lidhje me vdekjen e aktivistit  të këtij subjekti , Astrit Deharit në burgun e Prizrenit.

Periskopi.com Lajme

Konjufca në një emsion në KTV ka thënë se Dehari ka pasur gërvishtje në qafë dhe prerje në duar, që sipas tij në raportin e autopsisë thuhet se këto gërvishtje dhe prerje janë vetëshkatruar me hezitim.

“Pse në qoftë grrithat në qafë dhe prerjet në duar janë të shkaktuar me vetëhezitim, nuk ka fakte si shkaktohen”, ka thënë ai./Periskopi/