Koci mbërrin në Gjykatë, pret lirimin e Haradinajt (Foto)

Avokati i Ramush Haradinajt, Arianit Koci do të jetë prezent në seancën e sotme gjyqësore e cila do të mbahet në Colmar të Francës. Koci tashmë ndodhët në gjykatë gati një orë para fillimit të mbajtjes se seancës. Bashkë me avokatin është parë edhe konsulli i Kosovës në Francë, Edon Cana, transmeton ‘Indeksonline’.

Periskopi.com Lajme

Koci në vazhdimësi është shprehur optimist se Haradinaj do të lirohet dhe se gjasat për ekstradim në Serbi janë zero.

Haradinaj po mbahet në paraburgim tash e një javë për shkak të një flet arresti serb. Gjykata sot do të vendos për kërkesën e AAK-së për lirim me kusht dhe kërkesën e Serbisë për ekstradim në Serbi./Indeksonline/

16106696-10211592503438202-1169218771-o

16106605-10211592798045567-1378546460-o