‘Kismet’, jahti ultra-luksoz 200 milionësh i miliarderit pakistanez (FOTO)

Jahti që shikoni në fotogalerinë e mëposhtme i përket miliarderit pakistano-amerikan Shahid Khan. Jahti që shikoni në fotogalerinë e mëposhtme i përket miliarderit pakistano-amerikan Shahid Khan.

Periskopi.com Showbiz

Ai u ndërtua me pororis të tij në vitin 2014 dhe kushtoi plot 200 milionë dollarë. Jahti i quajtur “Kismet” është 97 metra i gjatë, ka 6 kabina dhe mund të presë 12 të ftuar.

Në jahtin super luksoz të ndërtuar nga kompania Lurssen nuk mund të mungonte as pishina dhe as hidromasazhi.

d1-2831479762698

d2-111479762697d3-121479762695d4-141479762694d5-91479762692d7-1651479762689d9-1221479762686