Këta janë finalistët e Festivalit të RTSH-së

Është mbajtur edhe gjysmëfinalja e dytë e festivalit të këngës të Radio Televizionit Shqiptar (RTSH).

Periskopi.com Kulturë

Festivali i cili ka rrëmbyer vëmendjen e publikut, sidomos pas performancave “live” të artistëve në këtë ngjarje, ka tashmë fianalistët e këtij viti.

Finalja e madhe e festivalit të RTSH-së do të mbahet të premten mbrëma.

Fituesi do të përfaqësojë Shqipërinë ne Eurovisioni Song Contest 2017.

Më poshtë finalistët e festivalit të RTSH-së:

Linda Halimi

Yll Limani

Flaka Krelani

Genc Salihu

LYNX

Edea Demalijaj

Fabiola Agalliu dhe Agnesa Çavolli

Naim Bunjaku

Dilan Reka

Rezarta Smaja

Lorela

Franc Koruni

Oreg Toçe

Xhesika Polo./Telegrafi