Këta janë deputetët e Vetëvendosjes që nuk morën pjesë në tubimin e Albin Kurtit

Periskopi.com Lajme

Albin Kurti sot prezantoi platformën për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, si kandidati i vetëm për këtë pozitë.

Të pranishëm ishin anëtarë, aktivistë të Lëvizjes e qytetarë të shumtë. Por kishte edhe prej atyre që nuk morën pjesë fare për të dëgjuar platformën e Kurtit.

Janë disa deputetë dhe kryetarë komunash që për arsye të ndryshme nuk ishin të pranishëm.

Periskopi ju sjell emrat e tyre:

Shpend Ahmeti

Dardan Molliqaj

Visar Ymeri

Dardan Sejdiu

Aida Dërguti

Fisnik Ismaili

Donika Kadaj- Bujupi

Rexhep Selimi

Dukagjin Gorani

Faton Topalli

Sali Salihu

Frashër Krasniqi

Qëndron Kastrati

Shqipe Pantina

Drita Millaku

Driton Çaushi

 

Ndërsa pjesëmarrës ishin 16 deputetë të VV-së:

Glauk Konjufca

Fatmire Kollqaku

Albulena Haxhiu

Xhelal Sveqla

Fitore Pacolli

Arbërie Nagafci

Sali Zyba

Ali Lajçi

Adem Mikullovci

Liburn Aliu

Besa Baftiu

Valon Ramadani

Arber Rexha

Saranda Bogujevci

Sami Kurteshi

Ismajl Kurteshi