Juventus fiton dhe rrëmben kreun (Video)

'Zonja e Vjetër' edhe pse me mungesa të mëdha, ka arritur të mposhtë ekipin andaluzian si mysafir me rezultat 1-3.

Periskopi.com Sporti

Por, ishte Sevilla ajo që zhbllokoi rezultatin në minutën e 9’ përmes Nicolas Pareja.

Ishte i rikthyeri nga lëndimi Claudio Marchisio, i cili arriti të barazojë rezultatin në 1:1 në fund të pjesës së parë.

Në pjesën e dytë, Juventusi arriti të shënojë dy gola dhe atë në 10 minutat e fundit të takimit për të siguruar fitoren.

Ishte minuta e 84-të kur mbrojtësi italian, Leonardo Bonucci shënoi gol dhe Mario Mandzukic përmbylli sfidën në minutën e 94-të pas asistimit të Marchisios. /Periskopi.com/

https://www.youtube.com/watch?v=OoJUhiatjPA