Japonia përgatitet për luftë nukleare me Korenë e Veriut

Qytetarët japonezë po këshillohen se si t’i mbijetojnë një sulmi bërthamor nga frika e Kim Jong-Un të Koresë së Veriut dhe Vladimir Putin të Rusisë.

Periskopi.com Lajme

Tensonet janë në rritje me Rusinë në lidhje me vendosjen e raketave në ishujt e diskutueshëm të Paqësorit.

Sot, u zbulua se Japonia gjithashtu ndjehet nën presion teksa Kim Jong-Un vazhdon të kryejë një sërë testesh.

Si rezultat, nën urdhërat e kryeministrit japonez Shinzo Abe, pamfletë të ndryshëm janë lëshuar duke këshilluar njerëzit çfarë të bëjnë në rast sulmi.

Kryesisht atyre u është thënë të shkojnë në qendrat tregtare nëntokësore, shkruan MailOnline.