Ja sa do të mungojë Coutinho

Mesfushori sulmues i Liverpoolit, Philippe Coutinho, nuk do të luajë për gjashtë javë.

Periskopi.com Sporti

Ai është lënduar në ndeshjen e fundit që skuadra e tij e fitoi kundër Sunderland 2-0.

Coutinho pritet të mungojë kundër Bournemouthit, West Hamit, Middlesbroughit, Evertonit, Stoke Cityt, Manchester Cityt dhe Sunderlandit.

Sigurisht se do të jetë një mungesë e madhe për skuadren e gjermanit, ku tashmë skuadrat e Premier Ligës futen në muajn më kritik të sezonit, atë të dhjetorit. /Periskopi/