Incident në ceremoninë e Lidhjes së Prizrenit, Haradinaj largon nga foltorja një grua (Video)

Periskopi.com Lajme

Shënimi i 140 vjetorit të lidhjes së Prizrenit nuk ka kaluar pa incident. Ishte një pasardhëse e gjeneral Mehmet Dellalles, e cila doli në foltore pa ftesë gjatë akademisë solemne të shënimit të Lidhjes së Prizrenit, e cila nxiti Kryeministrin Ramush Haradinaj të reagoj dhe të ja ndërpres fjalimin.

“Profesor etnograf të nderuarit dhe të rrojtët rrogozit, kamë fatin që jomë pasardhësja e vetme e lindjeve të djemve të gjeneral Mehmet Dellalles, që ju besua posti i Ministrisë s të luftës në Qeverinë e Ismail Qemajlit, i vetmi anëtar që përfaqësoj trojet që sot janë mbetur jashtë Shqipëris Londinezë, shpreh keqardhjen e thelle që jo vetëm në kohen e komunizmit , kamë pasur babën në burg vetëm pse ka qenë djali i Mehmet Dellalles”, ishte pikërisht këtu kur ju ndërpre fjala nga Kryeministri i Kosovës, zonjës n e cila doli pa ftes në foltore, duke e larguar nga skena.

'Rambo' tregon muskujt, largon nga skena një grua në 140 vjetorin e Lidhjes së Prizrenit

Kryeministri Haradinaj tregon muskujt, largon me dhunë një grua nga skena në 140 vjetorin e Lidhjes së Prizrenit

Posted by Arbresh.info on Sunday, 10 June 2018

Shpërndaje në: