Historia e patreguar: Jeta dhe vdekja e Donika Kastriotit në mërgim (VIideo)

Pasi u detyrua të emigronte për herë të dytë në jetën e saj, Donika Kastrioti, gruaja e heroit tonë kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu, jetoi ditët e fundit të jetës saj në Valencia, atje ku është e varrosur edhe sot.

Periskopi.com Kulturë

“BIRN” sjell dokumentarin që tregon më shumë për gruan e heroit tonë kombëtar.