Heroi Besar Halimi flet pas fitores së Kosovës (Foto)

Periskopi.com Sporti

Realizatori i golit të fitores ndaj Letonisë, Besar Halimi, ja ka dedikuar këtë fitore të gjitëh shqiptarëve të Kosovës.

Futbollisti ishte i saktë kur u gjend në zonë pas një topi të kthyer nga goditja e Muriqit.

Ai realizoi me një goditje të fuqishme në portën e letonezëve, duke siguruar fitoren prej 4-3 pas përmbysjes në rezultat.

“Poo, faleminderit vendlindja ime, fitorja është për gjithë ju”, ka shkruar Halimi në rrjetin social Facebook.


Kosova mposhti Letoninë pas një drame prej shtatë golash në stadiumin “Adem Jashari”.

Ndër golashësnuesit tjerë ishin edhe Vedat Muriqi dhe Elbasan Rashani.

Shpërndaje në: