Haskuka thotë se Obduksioni nuk e saktëson nëse Dehari u vra apo vetëvra

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mytaher Haskuka, ka thënë se obduksioni nuk e tregon se vdekja e Astrit Deharit është vrasje apo vetëvrasje.

Periskopi.com Lajme

“Nuk mundet nëpërmjet obduksionit të vërtetohet a është vrasje apo vetëvrasje. Përshkrimi i shkakut të vdekjes dhe gjasat për t’i bërë dikush vetvetes është gati e pamundur”, ka thënë Haskuka në Politikë, i ftuar në emisionin Politikë në Tribuna Channel.