Gratë tërheqëse të futbollistëve kosovarë, secila më e bukur se tjetra (Foto)

Periskopi.com Sporti

Futbollit është njëri nga sportet më të shikuara dhe që tërheq interesim shumë të madh te publiku. 

Përveç që cilësohet si sporti më i shtrenjtë në botë, kjo për arsye se pagat e futbollistëve arrijnë shifra marramendëse, deri aty ku as mendja e njeriut nuk mund të shkojë.

Pa dyshim se përveç karrierës së futbollistëve, fansat e futbollist janë të interesuar të dinë edhe për jetën private të lojtarëve.

Tanimë me anë të rrjeteve sociale përcjellja e çdo fytyre publike është shumë më e lehtë, kjo pasi që edhe vet futbollistët në këtë rast janë shumë aktiv duke postuar fotografi nga jeta dhe karriera e tyre.

Një vëmendje të madhe e tërheqin edhe gratë dhe partneret e futbollistëve, të cilat me të vërtetë duken shumë bukur.

Mund të themi se shumica e grave të tyre janë gjithashtu nga bota e VIP-ve, e që zakonisht kanë të bëjnë me botën e modës.

Në vazhdim do t’ua paraqesim disa nga gratë e futbollistëve, shkruan Blic.

Ish kapiteni i Kombëtares së Shqipërisë, tanimë ish futbollisti Lorik Cana dhe arkitetja italiane Monica para ca kohësh e kurorëzuan lidhjen e tyre me martesë dhe tani kanë sjellë në jetë edhe një djalë, që e kanë pagëzuar me emrin Boiken.

Arlind Ajeti i lindur dhe i rritur në Bazel të Zvicrës, mbrojtësi i Kombëtares shqiptare e ka zgjedhur një vajzë shqiptare si partnere të tij.

Ajo quhet Pranvera dhe është një bukuroshe e vërtetë, shkruan Gazeta Blic.

Ata gjithashtu kanë një djalë.

Mesfushori kosovar, Granit Xhaka i cili luan për skuadrën Arsenal, cilësohet si futbollisti me gruan më të bukur.

Ai gjatë kësaj vere i dha fund beqarisë me vajzën bukuroshe Leonita Lekaj e cila jeton dhe vepron në Zvicër.

Çifti duket se kanë një jetë shumë të lumtur dhe këtë kënaqësi ata e ndajnë me opinionin përmes rrjeteve sociale.

Në këtë listë hyn edhe vëllau i Granitit, Taulant Xhaka.

Futbollisti së fundi ka zyrtarizuar edhe lidhjen e tij me një vajzë të quajtur Arbnora.

Ajo ka një pamje shumë të bukur dhe linja trupore shumë tërheqëse.

Çifti po kalojnë çaste shumë të mira së bashku dhe mbase edhe së shpejti do ta kurorëzojnë lidhjen e tyre me martesë.