Grafite për Astrit Deharin edhe në Tiranë (Foto)

Nëpër muret e disa ndërtesave të Prishtinës janë bërë disa grafite me atë të cilave kërkohet drejtësi për vdekjen e aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Dehari.

Periskopi.com Lajme

Mirëpo, grafite të ngjashme, me portretin e Astritit dhe mbishkrimin “Astriti, dëshmori për ilir” janë bërë edhe nëpër muret e disa ndërtesave në Tiranë.

Në disa fotografi të dërguar nga një lexues i Periskopit,shihet se grafitet janë bërë në disa lokacione të ndryshme të Tiranës.

Ndryshme, Astrit Dehari ka vdekur më 5 nëntor në Qendrën e Paraburgimit në Prizren, ku mbahej si i dyshuar për sulmin e 4 gushtit ndaj ndërtesës së Kuvendit të Kosovës./Periskopi/