Gjenden trupat e dy pilotëve në Alpet e Francës

Autoritetet franceze kanë njoftuar se kanë gjetur trupat e dy pilotëve, aeroplani i të cilëve u rrëzua të premten në Alpet franceze

Periskopi.com Lajme

Siç raporton AFP, trupat e dy pilotëve janë gjetur pas kërkimit intensiv në malet, ku mendoj se ishte përplasë aeroplani dhe identiteti i tyre ende nuk është përcaktuar.

Pilotët fluturonin për në Dortmund, ndërsa aeroplani tyre papritmas është zhdukur nga radari. Supozohet se aksidenti ndodhi për shkak të motit të keq.