Gerrard tregon pse vendosi të pensionohet

Steven Gerrard pak më parë deklaroi se ka vendosur t’i jap fund karrierës së tij futbollistike.

Periskopi.com Sporti

Legjenda angleze ditë më parë refuzoi ofertë për të marr pozitën e trajnerit të klubit MK Dons.

Ka disa arsye përse vendosa të pensionohem.

“Ju jeni një dijeni se kohës po i vinte fundi”.

“Trupi fillon të flas dhe dhimbjet fillojnë të bëhen më të shpeshta. Mënyra se si ndjehesh në fushë është ndryshe. Në vitet e fundit e kam parë që jam ngadalësuar. Në fakt nuk mund të performoja në nivel më të lartë”.

“Mendoj se në tre apo katër muajt e fundit me Galaxyn unë pësoja lëndime. Nuk ndjehesha në formë si dikur. Lojërat u bënë shumë sfiduese”, ka thënë veç të tjerash Gerrard. /Periskopi.com/