‘Gerrard e nderoi futbollin’

Legjenda e Juventusit, Alessandro Del Piero ka reaguar pas pensionimit nga futbollit të Seven Gerrard.

Periskopi.com Sporti

Legjenda e Liverpoolit dje njoftoi për këtë vendim që e kishte marrë.

Ndërsa, Del Piero thotë se Gerrard ishte një lojtar dhe kundërshtar i madh, i cili e ka nderuar futbollin.

“Një kundërshtar i madh, një lojtar i madh qe e ka nderuar futbollin. Paç fat Stevie G!” tha Del Piero. /Periskopi.com