Fundi i Messit te Barcelona? Guardiola e Mourinho në luftë për të

Tifozët e Barcelonës janë në ethe prej shumë kohësh.

Periskopi.com Sporti

Futbollisti më i mirë në histori të këtij klubi, Lionel Messi nuk po e vazhdon kontratën.

The Sun shkruan se për të janë duke u interesuar dy klubet e njohura nga Anglia, Manchester United dhe Manchester City, të cilat drejtohen nga Jose Mourinho, respektivisht nga Pep Guardiola.

Madje, drejtori i përgjithshëm i Barcelonës dje tha se klubi duhet të mos shpenzojë shuma të mëdha në pagat e lojtarëve, duke lënë të kuptohet se me gjasë argjentinasi nuk do të rinovojë kontratën. /Periskopi.com