Fotografi tmerruese se si kinezët therrin dhe i dërgojnë në restaurant macet endacake  (Foto+18)

Një adhurues i kafshëve pretendon se ka parë se si kinezët i therrin macët endacake dhe pastaj ua shesin restauranteve.

Periskopi.com Lajme

Në fotografitë tmerruese shihen dhjetëra maca të vrara, të ngrira dhe madje me koka të prera në depo të një njeriu në Chengdu, në jug-perëndim të Kinës.

Një hetim i fshehtë i kryer nga gazeta “Business Daily Chengdu” zbulon se si njeriu i quajtur Huang Fuping, ka mbytur macet dhe i ka shitur ato si lepuj, në zonat rurale të Kinës, transmeton Periskopi.

Po ashtu, në pamjet e publikuara shihet se si marrin mace të shumta endacake, të cilët i dërgojnë drejt therrjes./Periskopi/

3ada39d000000578-3981904-image-a-17_1480424288803

3ada39d800000578-3981904-image-a-16_1480424062452

3ada39bc00000578-3981904-a_video_released_by_chengdu_business_daily-a-15_1480424058640

3ad9769300000578-3981904-image-a-9_1480423678741

3ad975c700000578-3981904-image-a-8_1480423676098

3ada542e00000578-3981904-image-a-6_1480423651157

3ada533900000578-3981904-image-a-7_1480423662974