Formacionet zyrtare : Borussia Munchengladbach-Manchester City

Borussia Munchengladbach e pret sonte Manchester City në xhiron e pestë të Ligës së Kampionëve në ndeshjen e vlefshme të grupit C.

Periskopi.com Sporti

Skuadra gjermane do të mundohet të nxjerrë rezultat pozitiv dhe të mbetet në luftë për pozitën 2 dhe 3 ndërsa skuadra angleze do të kërkojë të sigurojë sonte kualifikim për në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve.

Borussia renditen e treta me 4 pikë kurse ‘qytetarët’ në pozitën e dytë me 7 pikë.

Formacionet zyrtare janë këto:

Borussia Munchengladbach: Sommer; Jantschke, Elvedi, Christensen, Wendt; Strobl, Dahoud; Traoré, Stindl, Johnson; Raffael.

Manchester City: Bravo;  Kolarov, Stones, Otamendi; Fernandinho, Gundogan; Navas, De Bruyne, Silva, Sterling; Agüero. /Periskopi.com/