Formacionet zyrtare: Arsenal-Southampton

Southamptoni është mysafirë i Arsenalit në kuadër të ELF Cup.

Periskopi.com Sporti

Në këtë takim nuk luajnë dyshja shqiptar Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi, të cilët u pushuan nga Arsene Wenger.

 Arsenali: Martinez; Jenkinson, Holding, Gabriel, Gibbs; Coquelin, Elneny; Reine-Adelaide, Ramsey, Iwobi; Perez.

Southamptoni: Forster; Martina, Yoshida, Van Dijk, Bertrand; Davis, Reed, Clasie; Boufal, McQueen, Long.