Ford konfirmon se gjatë javës së ardhshme lansohet Fiesta e re (Foto)

Në Cologne të Gjermanisë, do të lansohet gjatë javës së ardhshme Fiesta ST.

Periskopi.com Tech/Auto

Kjo është makina e fundit nga Ford, por nuk është dhënë ndonjë datë zyrtare e lansimit, transmeton Telegrafi.

Spiunët e kishin fotografuar gjatë fazës së testimit teksa ishte me shtresën për kamuflazh, ndërsa ka pasur spekulime të shumta se çfarë fuqie do të ketë. Mirëpo, zyrtarë të kompanisë kanë qenë shumë të mbyllur dhe nuk kanë zbuluar asgjë.

Por, më 29 nëntor do të mësojmë të gjitha risitë, kur shpaloset gjithçka rreth modelit të fundit të linjës Fiesta. /Telegrafi/

ford-konfirmon-se-gjate-javes-se-ardhshme-lansohet-fiesta-e-re-foto-2

ford-konfirmon-se-gjate-javes-se-ardhshme-lansohet-fiesta-e-re-foto-3

ford-konfirmon-se-gjate-javes-se-ardhshme-lansohet-fiesta-e-re-foto-4