Emocionuese: 100 vjeçari diplomon së bashku me nipin në Universitet (Video)

Veterani i luftës së dytë botërore, 100 vjeçari Leo Plunkett, ka diplomuar në Universitetin Duquesne.

Periskopi.com Fun

Pjestari më i ri i të diplomuarve të gjeneratës së vitit 2016, Leo Plunkett, tashmë e ka bërë realitet ëndrrën e tij, pas plot 80 viteve, kur moshatarët e tij kaluan në pasarelë si të diplomuar, transmeton lajmi.net.

Ai shpëtoi nga lufta, u martua me një grua dhe patën 6 fëmijë.

Fati e deshti që në të njejtin universitet dhe në të njejtën ditë, të diplomonte edhe njëri nga nipat e tij.

Shikoni videon për më shumë. /Lajmi.net/