El Clasico, mungon Suarez

Tabloidi Goal ka përzgjedhur formacionin më të mirë të kombinuar ndërmjet Barcelonës dhe Real Madridit.

Periskopi.com Sporti

Mirëpo, në këtë formacion nuk ka vend për yllin e Barcelonës, Luis Suarez.

Ky i fundit u la jashtë këtij formacioni, pasi në sulm u përfshinë Lionel Messi dhe Neymar të Barcelonës si dhe Cristiano Ronaldo i Real Madridit.

Derbi më i madh në futboll zhvillohet nesër me fillim nga ora 14:15 në Camp Nou, ku Barcelona pret Real Madridit në kuadër të La Ligas. /Periskopi.com

suarezi