Edi Rama uron Ditën e Pavarësisë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama përmes një postimi në Facebook ka uruar gjithë shqiptarët për Ditën e Pavarësisë, ndërsa ka shprehur mirënjohjen e tij për themeluesit e shtetit shqiptar.

Periskopi.com Lajme

 

Rama mirënjohje të veçantë ka shprehur për Ismail Qemalin, njeriun që ngriti flamurin në Vlorë më 1912.

Ky është postimi i tij i plotë:

GËZUAR DITËN E PAVARËSISË

Mirënjohje përjetë Ismail Qemalit dhe të gjithe etërve themelues të shtetit shqiptar!

Rroftë Shqipëria dhe rrofshin shqiptarët kudo ku jetojnë!