E pabesueshme, Ronaldo ka më së shumti armiq në këtë shtet

Ish-futbollisti i Portugalisë, Paulo Futre thtoë se Cristiano Ronaldo ka shumë armiq në Portugali.

Periskopi.com Sporti

Ai i quan të turpshme thirrjet ‘Messi, Messi’ të cilat i kishin bërë disa njerëz jashtë një hoteli ku gjendej Ronaldo.

“Cristiano është portugez, ai i ka bërë të gjitha, është kampion i Evropës, por ka shumë armiq në Portugali për mënyrën si është”, deklaroi Futre.

“Ai është shumë direkt dhe krijon shumë armiq në vendlindjen e tij. Ekzistoi një kohë ku shumë prej tyre brohorisnin ‘Messi, Messi, Messi’, jashtë hotelit të ekipit të Portugalisë që ishte e turpshme”, shtoi ai. /Periskopi.com