E pabesueshme, Messi-Ronaldo, këtë nuk e kemi ditur

Na ndajnë pak ditë para derbit më të madh të futbollit në botë, ai El Clasico.

Periskopi.com Sporti

Barcelona dhe Real Madridi takohen këtë të shtunë për të zhvilluar derbin më të shikuar.

Përveç rivalitetit të skuadrave, ka rivalitet edhe mes dy superyjeve, Lionel Messit të Barcelonës dhe Cristiano Ronaldos së Real Madridit.

Është shumë interesante se të dy futbollistët kanë shënuar më shumë gola si mysafir në El Clasico.

Messi ka shënuar në total 21 gola në El Clasico, 12 prej të cilave i ka shënuar si mysafir.

Ndërsa, Ronaldo ka shënuar si mysafir 10 gola, nga 16 sa ka shënuar në total në këta derbi. /Periskopi.com