E jashtëzakonshme, trajneri që vdiq sot e kishte përmendur vdekjen para ndeshjes

Trajneri i Chapecoense, Caio Junior kishte përmendur vdekjen në deklaratën e tij para ndeshjes finale në Copa Sudamerica.

Periskopi.com Sporti

Caio Junior është një prej viktimave të tragjedisë së ekipit brazilian, Chapecoense.

Trajneri i ekipit në fakt kishte përmendur vdekjen në deklaratën e tij gjashtë ditë më parë.

Pasi skuadra e tij u kualifikua për në finale pas barazimeve 1:1 dhe 0:0 ndaj San Lorenzos, Caio kishte deklaruar: “Nëse sot vdekjes, do të vdes si njeri i lumtur”, përcjell “Lajmi.net”.

Sot, ai vdiq së bashku me pjesën më të madhe të skuadrës së tij.