Dita e Flamurit në shkollën “Motrat Qiriazi” në Prizren me flamurin turk

Lexuesi nga Prizreni A.H. përmes një reagimi, dërguar Koha.net, ka shfaqur pakënaqësinë që shkolla fillore “Motrat Qiriazi” në Ditën e Pavarësisë së Shqipërisë (nga pushtimi osman) ka shpalosur flamurin turk.

Periskopi.com Lajme

 

Në reagim ai shkruan:

Jam qytetar i Prizrenit dhe desha te raportoj nje parregullsi dhe nje provokim ndaj shqipetareve. Shkolla fillore “Motrat Qiriazi” ne Prizren feston 28 Nentorin me flamurin turk. Ky gjest eshte mos respekt ndaj atyre qe luftuan per te arritur kete dite dhe ndaj mbar popullit shqiptar!.