Deulofeu afër kalimit te gjigandi italian?

Milan është duke shpresuar ende se do të nënshkruajë me mesfushorin spanjoll të Everton, Gerard Deulofeu.

Periskopi.com Sporti

Ish anësori i Barcelonës, nuk është duke pasur hapsira nën urdhërat e tranjerit holandez, Ronald Koeman, në këtë sezon.

Trajneri italian i Milanit, Montella është duke e ndërtuar një ekip me lojtarë të ri në moshë dhe të talentuar.

gerard-deulofeu
Gerard Deulofeu, Everton

 

Evertoni nuk dëshiron të huazojë Deulofeun, pasi që kërkon vetëm blerjen e tij nga Milan.

Milan në këtë sezon është në rrugë të mirë dhe është duke luftuar për një pozitë që dërgon në Ligën e Kampionëve. /Periskopi/