Derbi stambollian për Ibrahimoviçin

Periskopi.com Sporti

Sulmuesi i Manchester Unitedit, Zlatan Ibrahimovic është shfaqur si objektiv për rivalët turk Galatasaray dhe Besiktas.

36-vjeçari suedez momentalisht është i lidhur me një kontratë afat-shkurte në ‘Old Trafford’ e cila do të përfundojë në fund të këtij sezoni, transmeton Persikopi.

Megjithatë, ai ka luftuar për të gjetur fitnesin e plot që kur iu ribashkua ‘Djajve të kuq’ pas rikthimit nga lëndimi i gjurit dhe United është lidhur me disa alternativa të sulmuesve.