Deputeti i Vetëvendosjes nuk e përjashton mundësinë e eskalimin e situatës për vdekjen e Astritit

Deputeti i LVV-së, Mytaher Haskuka, i ftuar në emisionin Politikë në Tribuna Channel, është pyetur se çka ka paraparë Vetëvendosje për veprimet e mëtutjeshme me rastin e vdekjes së Astrit Deharit.

Periskopi.com Lajme

I pyetur se a mund të ketë eskalim të situatës, Haskuka nuk e ka përjashtuar një gjë të tillë.  Sipas Haskukës, pakënaqësia e qytetarëve është në rritje dhe kjo mund të shtyjë në eskalim, sipas tij, nuk mund të mbahen në kontroll qytetarët.

Haskuka shtoi se 17 vjet pas luftës është e papranueshme që të vdes një i burgosur në burg.