Çfarë duhet të pini në mëngjes?

Periskopi.com Shëndeti

Aroma e kafes në mëngjes vërtet që ju zgjon, apo jo?

Por të pini kafe në mëngjes madje me stomak bosh është një veprim nga i cili duhet të hiqni dorë.  Pse mos të jetë uji i ngrohtë pija e parë që pini në mëngjes? Ka shumë më shumë efekte pozitive në trup sesa një filxhan kafe.

Ky veprim do të detoksifikojë, do të çhelmojë  trupin tuaj, do të mbrojë sistemin tuaj të tretjes dhe do të përmirësojë metabolizmin tuaj. Më poshtë gjendet të renditura arsyet pse ju duhet të konsumoni ujë të ngrohtë me stomak bosh.

Ju lehtëson dhimbjet Zakoni i të pirit një gotë me ujë çdo mëngjes është konsideruar si një trajtim natyror në rast se ju ndjeni dhimbje dhe dhimbje menstruale.

Uji i ngrohtë përmirëson qarkullimin kapilar. Uji i ngrohtë ndikon pozitivsiht në metabolizmin tuaj. Për të parandaluar dhimbjet e stomakut gjatë ditës, ju duhet të pini një gotë me ujë herët në mëngjes. Çdo gjë është e lidhur. Kur ju konsumoni ujë të ngrohtë në  mëngjes, ju do të eliminoni  toksinat nga trupi. Humbje në peshë. Konsumi i ujit të ngrohtë do të rregullojë procesin e tretjes. Ngadalëson procesin e plakjes

E fundit por jo më pak, konsumimi i një gote me ujë të ngrohtë çdo mëngjes me stomak bosh do të ngadalësojë procesin e plakjes. Ashtu si trupi juaj detoksifikohet çdo mëngjes, lëkura juaj do të fitojë gjallërinë dhe elasticitetin. Provojeni nuk keni asgjë për të humbur./living.al

 

Shpërndaje në: