‘Bunjaki tregon se deri kur do e pret Besart Berishën’

Besart Berisha ka shokuar tifozët e futbollit kosovar dhe trajnerin e Përfaqësuesës së Kosovës, Albert Bunjaki.

Periskopi.com Sporti

Dje sulmuesi kosovar ka treguar se do të shtyhet debutimi i tij me përfaqësuesen e Kosovës, ai ende nuk ka pasaportën australiane dhe për këtë ai nuk do të mund të paraqitet deri në vitin 2017. Berisha ka apikuar për pasaportë dhe procedurat nuk i’a mundsojnë që ai të paraqitet në muajin janar.

Bunjaki ka thënë se Berisha i ka treguar atij se një gjë e tillë do të ndodh në muajin Janar, por kjo gjë mund të zgjasë deri në Tetor.

Kosova në Mars luan ndaj Islandës dhe ende nuk dihet nëse Berisha do të luaj, dhe Bunjaki është në pritje të tij. /Periskopi.com/