Bota solidarizohet me Chapecoensen (Foto)

E gjithë bota po solidarizohet me Chapecoensen, klubin e njohur brazilian i cili përjetoi tragjedinë më të madhe në historinë e futbollit brazilian.

Periskopi.com Sporti

Fluturimi në Medellin për finalen e Kupës së Amerikës së Jugut ishte fatal për skuadrën e cila humbi pothuajse të gjitihë antarët nga lojtarët deri te stafi i lartë drejtues i skuadrës, shkruan Telegrafi.

Dhe bota s’ka mundur si të mos solidarizohet me tragjedinë që i ka ndodhur klubit simpatik brazilian.

Munichu, Parisi, Rio de Janeiro, Londra dhe metropole tjera monumentet e tyre më të rënëdësishme dhe stadiumet i bënë në ngjyrë të gjelbër që është identitet i Chapecoenses.

Tragjedia ajrore tronditi mbarë botën e futbollit dhe ktheu kujtimet nga tragjedia e lojtarëve të Manchester United dhe Torinos të para 60 viteve.

gjelberallianzeiffelrio