Belotti transferohet tek ky klub në Premier Ligë?

Sulmuesi italian i Torinos, Andrea Belotti, është duke kaluar në një super formë në këtë sezon me skuadren torineze dhe kombëtaren italiane.

Periskopi.com Sporti

Sipas Gazetës Dello Sport, Torino është duke dëshiruar të nënshkruajë kontratë të re me italianin dhe të fut një klauzolë prej 80 milionë euro, për të larguar interesimin nga klubet angleze.

Besohet se Arsenali dhe Manchester United janë të interesuara të nënshkruajnë me 22-vjeçarin.

Belotti për Torinon ka zhvilluar 48 paraqitje ku ka shënuar 22 gola. /Periskopi.com/