Belgjika fiton ndaj Rusisë, paraqitje e madhe nga Lukaku

Ndeshja mes Belgjikës dhe Rusisë ka përfunduar me rezultat 3-0 në favor të Belgjikës.

Një ndeshje më shumë raste, dhe shumë emocioneuese ashtu siç i ka hije Evropianit.

Në minutën e 10, Romelu Lukaku shenojë një super gol.

Në shikim të parë është dukur se është pozicion jashtë loje, por gjyqtari duke i’u referuar VAR-it ka pranuar golin.

Kurse lojtari i Belgjikës, Thomas Meunier, ka dyfishuar rezultatin në minutën 34 duke shënuar një “bombë” të vërtetë.

Ky gol erdhi pas një gabimi të mbrojtjes së Rusisë.

Në minutën e 88 Lukaku shenojë përseri gol me asistimin e Thomas Meunier dhe duke e bërë rezultatin 3-0.

Belgjika dhe Rusia gjenden në grupin B bashkë me Finlandën dhe Danimarkën.

Për momentin Belgjika gjendet në vendin e parë të tabelës, kurse në vendin e dytë është Finlanda.

Sot poashtu është luajtur ndeshja Danimarkë- Finlandë.

Por gjatë ndeshjes ka ndodhur një fatkeqësi ku lojtari Christian Eriksen ka pësuar një atak kardiak.