Behgjet Pacolli ndryshon fjalët, i jep edhe një javë kohë Enver Hasanit

Deklarata e ish-kryetarit të Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani, se kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli, i kishte ofruar 1 milion euro për ndryshimin e vendimit kushtetues në kohën sa ishte president, i ka shkaktuar dëme të pariparueshme Pacollit.

Periskopi.com Lajme

 

Për këtë, Hasani duhet t’i kërkojë falje publike deri me datën 13 janar, raporton KTV.

Pacolli theksoi se Hasani tashmë ka pranuar denoncimin, duke e cilësuar këtë deklaratë si pafytyrësi dhe idiotësi. Më 20 janar, do të jetë ngjarja tjetër, të cilën do ta përcjellë kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli.

Mësohet sa para ia ofruan Enver Hasanit njerëzit e Pacollit, për vendim në favor të këtij të fundit (Video)

Ai për Rubikon bëri të ditur se ftesën për inaugurimin e presidentit amerikan, Donald Trump, e ka pranuar nga protokolli i Shtëpisë së Bardhë.

Pacolli foli edhe rreth mundësisë së koalicionit, për çka tha se nuk është kundër atij me AAK-në, mirëpo theksoi se ekzistojnë kushte.

Reagon Pacolli: Nesër do të denoncoj Enver Hasanin për shpifje e gënjeshtra