BBC nuk është e kompletuar, publikohen formacionet e ndeshjes Real-PSG (Foto)

Periskopi.com Sporti

Real Madridi dhe Paris Saint-Germaini zhvillojnë ndeshjen e parë të 1/8 së finales të Ligës së Kampionëve.

Dy skuadrat e fuqishme evropiane do të paraqiten para tifozëve në Santiago Bernabeu për të matur forcat mes lojtarëve më të mirë që i kanë në dispozicion.

Të dy klubet kanë në pronësi lojtarë në vlerë prej 1.6 miliard euro, prandaj nuk ka dyshime për cilësinë e tyre dhe lojën fantastike që zhvillojnë.

Dy trajnerët, Zinedine Zidane dhe Unai Emery, tashmë i kanë gati taktikat e tyre për këtë superduel të shumëpritur nga tifozët e futbollit.

Ky është formacioni i Realit:

Ky është formacioni i PSG-së: