BBC njofton dokumentarin për Shqipërinë: Vendi prodhues më i madh i kanabisit në Evropë

Prestigjozja e BBC ka njoftuar se do të shfaqë së shpejti një dokumentar në të cilin do të transmetojë se vendi ynë është prodhuesi më i madh i kanabisit në Europë.

Periskopi.com Lajme

BBC bën të ditur se Shqipëria e ka nisur industrinë e paligjshme që në fund të viteve 1990. BBC raporton se Shqipëria është një vend i vogël që drejton tregun e kanabisit në gjithë Ballkanin deri në Europë.

“Shumica e drogës së kultivuar trafikohet jashtë”­theksohet më tej, duke shtuar se “shumica e fshatrave varen nga paratë që përfitohen nga shitja e drogës. Qeveria shqiptare po përpiqet të luftojë këtë industri duke asgjësuar miliona bimë narkotike dhe duke gjetur sasi të tjera të cilat janë të thata dhe të përgatitur për tregun në vende të fshehta”. -thuhet në njoftimin e BBC./Shqiperiaime.al

  screenshot_1_8
droga-ne-shqiperi-3hashash_2