Barcelona transferon yllin anglez të Tottenham-it (Foto)

Periskopi.com Sporti

Barcelona po planifikon të bëjë lëvizje për mesfushorin e Tottenhamit, Dele Alli.

Tashmë ‘pista’ Marco Verrattin konsiderohet një objektiv shumë i vështirë për t’u arritur.

Nelson Semedo nga Benfica dhe Gerard Deulofeu nga Evertoni janë dy ardhjet e vetme në klub.

Image result for dele alli

 

Katalunasit kanë qenë të lidhur me një lëvizje për Marco Verratti, por PSG dëshiron të mbajë mesfushorin me të gjitha forcat.

Dhe sipas Diario Gol, Alli është top objektiv.

Raporti shton se Lionel Messi dhe Neymar e pëlqejnë idenë për të transferuar të riun.

Ander Herrara i Manchester Unitedit gjithashtu mbetet opsion.