Bale gëzon tifozët e Real Madridit

Bale ka pësuar një dëmtim në ndeshjen kundër Sporting Lisbonës dhe më 29 nëntor do të kryejë një operacion nga i cili do të mungojë rreth 2 muaj.

Periskopi.com Sporti

“Ylli” i Real Madridit, ka postuar një foto në rrjetin social ‘Tëitter’ duke e shoqëruar edhe premtim të madh për të gjithë tifozët e ‘Los Blancos’, shkruan “Marca”.

“Faleminderit të gjithëve për mesazhet. Unë do të bëj çdo gjë që është e mundshme për t’u kthyer në fushë sa më shpejt që të jetë e mundur …”, ka shkuar Bale.

Bale do të humbë “El Clasicon” e 3 dhjetorit kundër Barcelonës.