Autobusi nga Kosova ndalohet në Hungari, udhëtarët po “ngrijnë” nga ftohti (Foto)

Për më shumë se tri ore Policia hungareze ka ndaluar tre shoferët e autobusit Mimoza 93 qe u nis mëngjesin e sotëm nga Gjilani për në Gjermani, transmeton Indeksonline.

Periskopi.com Lajme

Në Hungari ata janë ndaluar për arsye se kanë pasur udhëtar pa dokumente, dy nga udhëtarët i kanë ndaluar në Serbi ndërsa dy i kanë liruar ku me pas u ndaluan përsëri ne Hungari.

Udhëtaret e tjerë kane mbetur të mbyllur në autobus ku mban shume ftohtë dhe te cilët tashme janë duke u vonuar për të arritur me orar në punë.

Ka tri orë që shoferët janë marr nga policia teksa udhëtaret po “ngrijnë” nga ftohti. /Indeksonline/

 

15300506-1805748603038145-1434237923-n

15300486-1805748583038147-321047700-n