Asociacioni peng i Listës Serbe (VIDEO)

Asociacioni i komunave me shumicë serbe nuk do të bëhet për aq kohë sa Lista Serbe bojkoton institucionet e Republikës së Kosovës dhe Kosova të marrë kodin e ri shtetëror. Kështu shprehen krerë të lartë institucional në vend.

Periskopi.com Lajme

Ministrja për Dialog , Edita Tahiri ka thënë se për Asociacionin mund të flasim vetëm pas marrjes së kodit shtetëror të Kosovës. /Tribuna Channel