Arsenali i pa fat, rrezikon të përballet me super-skuadra

Arsenal pas barazimit me në shtëpi me Paris Saint-Germain, si duket do të përfundoj në pozitën e dytë në grupin A.

Periskopi.com Sporti

Topqinjtë’ ishin duke fituar me rezultat 2-1 deri në minutën e 77’ kur pësuan gol nga braziliani Moura, ku ja dhuroi francezëve një pikë nga kjo ndeshje për të mbetur në pozitën e parë.

Arsenal duhet të shpresojë se PSG nuk do të arrijë të shënojë fitore në xhiron e fundit të fazës së grupeve ndaj Ludogorets. Nëse gjërat qëndrojnë kështu atëherë skuadra londineze mund të përballet me skuadra të mëdha në fazën e eliminimit direkt të ‘Championsit’, fazë kjo që Arsenali është eliminuar në gjashtë vitet e fundit.

Sipas gazetarit të Daily Maily Rop Draper, skuadra e drejtuar nga Wenger mund të ballafaqëohet me Barcelonën, Atletiko Madrid, Juventus, Borussia Dortmund, Monaco dhe Benfica nëse këto skuadra përfundojnë si të parat në grupet e tyre. /Periskopi.com/

asfas