Arsenali nuk lejonë befasi në shtëpi, mposhtë Bournemouth

Arsenali ka rigjetur fitoren në Premier Ligë, pasi ka mposhtur Bournemouth në kuadër të javës së 13-të.

Periskopi.com Sporti

Topqinjtë filluan furishëm ndeshjen duke sulmuar mbrojtjen e Bournemouth qysh në minutat e parë të takimit.

Skuadra e drejtuar nga Arsene Wenger e ka mposhtur Bournemouth me rezultat solid prej 3:1 në Emirates Stadium.

Golat për klubin londinez i shënuan Alexis Sanchez (’12,’90) dhe Theo Walcott, ndërsa për mysafirët shënoi Callum Wilson (’23) nga pika e bardh.

Pas 13 ndeshjeve të zhvilluara, Arsenali mbetet në vendin e katërt me 28 pikë, ndërsa Bournemouth në vendin e 11-të me 15 pikë. /Periskopi/